Lice tjedna

Slika 6

Prognoza

Ljetna noć , Belfast Food
Info centar
Multimedia

Što Ima Vani

Don Quijote - magareća posla / sinkronizirano
“Što ako pustolovine Don Quijotea nisu baš onakve kakve su nam uvijek pripovijedali?

Cijeli tekst...
Kolumne - Satir iliti divja zena

Nutricionisti Vs.hedosnisti/ Ili Hoće Li Nestati Karakačanski Skakutanac

Mišljenja sam da su svi Slavonci po rođenju, rođeni hedonisti. Kad se djete rodi, treba se dobro zaliti, pa se čudna svita okupi uz tamburaše, kulen, kobasicu, i dok snaša nakon porođajnih muka čeka oca da ugleda svoje djete, on drugi dan dolazi vidjet što je napravio, u obično puno lošijem stanju nego što mu je žena. I tako djete od malena zna da se zbog njega, i za njega i «pilo i jilo»…..

Cijeli tekst...
Kamo na more

Primošten

Primošten je jedno od najpoznatijih turističkih središta Dalmacije (organizirani se turizam razvija od 60-ih godina) te jedno od najslikovitijih malih mjesta na Jadranu, s mnoštvom karakterističnih uskih uličica u staroj jezgri na brdovitu poluotočiću….

Cijeli tekst...

Palača Jirkovsky Iz 19. Stoljeća Za 674 Vukovarska Studenta

  • Piše: Sanja Butigan/EPEHA
  • Foto: Damir Gilbušić/Cropix
  • www.jutarnji.hr

VUKOVAR - Nakon obnove Palače Jirkovsky s kraja 19. stoljeća, u čijih se 2250 četvornih metara smjestilo Veleučilište Lavoslava Ružičke, u Vukovaru se planira i gradnja studentskog kampusa.

U obnovu veleučilišne zgrade u Županijskoj ulici 50, zaštićenog spomenika kulture očuvanog u izvornom izgledu, uloženo je 13,2 milijuna kuna iz državnog proračuna, a radovi su završeni potkraj prošle godine. Podsjećajući na to da je Veleučilište s radom počelo u rujnu 2005. godine, privremeni dekan Antun Pintarić kaže da su vukovarski studenti, njih trenutačno 674, ponosni na obnovljenu zgradu, uređene predavaonice i okoliš nasuprot donedavnoj tmurnoj atmosferi neobnovljenih i trošnih prostora Palače Jirkovsky.

Projekt
Studentski centar trebao bi se graditi na parceli pokraj zgrade Veleučilišta
U Vukovaru se studira na stručnim studijima fizioterapije i trgovine te na upravnom studiju, a među studentima je i 123 izvanrednih. Osim studenata iz Vukovara, u tome se gradu obrazuju i studenti iz Vinkovaca i Osijeka, ali i udaljenih gradova, poput Pule i Splita, mahom na studiju fizioterapije. U idućoj godini očekuje se upis 200-tinjak studenata. Broj zaposlenika je 35, od kojih 21 radi u nastavi.

Pintarić je najavio i daljnja ulaganja u poboljšanje kvalitete studiranja, očekuje se i pokretanje studentskog servisa, a uz planiranu gradnju studentskog centra, uskoro bi trebala početi i gradnja rondela ispred veleučilišne zgrade.

Studentski centar trebao bi se graditi na parceli do zgrade Veleučilišta, a plan je da uz smještajni dio i restoran bude i dvorana, park, šetnica i drugi sadržaji. U tijeku je izrada projektne dokumentacije te sređivanje papira za parcelu od 12.000 četvornih metara.

Ne želeći govoriti o rokovima gradnje, privremeni dekan navodi da će “sadašnja generacija studenata gledati kako se kampus gradi”. Studentski centar imao bi kapacitet za smještaj od 150 do 200 studenata.

Uvode se novi trogodišnji studiji
Na vukovarskom Veleučilištu planira se i povećanje broja studija, a kako se doznaje, riječ je o mogućnosti uvođenja dvaju ili triju novih trogodišnjih studija. To bi uključivalo studij primijenjene informatike, studij vinarstva i vinogradarstva ili dizajn obuće.

12.05.2008. | Kategorija: Vukovar, Novosti |

Nema komentara

Komentirajte članak:

Morate biti prijavljeni na stranici ukoliko želite komentirati.

Sport

Tri I Pol Sata Traje Otvorenje Olimpijskih Igara

Kineski dnevnik China Daily je najavio kako će svečano otvorenje Olimpijskih igara u Pekingu, koje počinju 8. kolovoza, trajati tri i pol sata.

Cijeli tekst...
Zabava

Osječko Ljeto Kulture 2008. - Oljk

Najveća kulturna manifestacija u Istočnoj Hrvatskoj, Osječko ljeto kulture predstavljeno je na konferenciji za novinare. Govoreći o ovoj značajnoj manifestaciji gradonačelnik Osijeka Gordan Matković istaknuo je kako će građanima Osijeka i gostima grada u tri ljetna tjedna biti ponuđeno 40 kulturnih programa.

Cijeli tekst...
DeLux & Tehnikalije

Novi Spoj Tehnologije S Modom I Glazbom

Motorola nastavlja uspješno spajati glazbu i modu s novom tehnologijom, ovoga puta objedinjenom u modelu MOTO U9, ujedno i službenim mobitelom Papaya MotoMusic 2008 Festivala.

Cijeli tekst...
Slavonska kuharica

Ukusne Metode S Pomoću Kojih Nećete Trebati Liječnika

Znamo za zdravu hranu - voće i povrće, žitarice i ‘zelenjavu’ - koja bi trebala ispunjavati naše tanjure. I nastojimo je jesti. No često nam dozlogrde uvijek iste jabuke, brokula na lešo i silne salate - obrok za obrokom.

Cijeli tekst...
Odaberite grad

  • : Osijek Osjecko-Baranjska Croatia
    Grmljavina Grmljavina
    trenutna temperatura: 21°C
    tlak zraka: 1011 mb
    brzina vjetra: 2 m/s S
    izlazak sunca: 5:02
    zalazak sunca: 20:37
  • : Vinkovci Croatia
    Djelomicno suncano Djelomicno suncano
    trenutna temperatura: 26°C
    tlak zraka: 1011 mb
    brzina vjetra: 2 m/s NNE
    izlazak sunca: 5:03
    zalazak sunca: 20:35
  • : Vukovar Vukovarsko-Srijemska Croatia
    Grmljavina Grmljavina
    trenutna temperatura: 21°C
    tlak zraka: 1011 mb
    brzina vjetra: 2 m/s S
    izlazak sunca: 5:02
    zalazak sunca: 20:35
  • : Ilok Croatia
    Grmljavina Grmljavina
    trenutna temperatura: 24°C
    tlak zraka: 1011 mb
    brzina vjetra: 3 m/s N
    izlazak sunca: 5:01
    zalazak sunca: 20:33
  • : Zupanja Croatia
    Djelomicno suncano Djelomicno suncano
    trenutna temperatura: 21°C
    tlak zraka: 1011 mb
    brzina vjetra: 2 m/s N
    izlazak sunca: 5:04
    zalazak sunca: 20:35
  • : Djakovo Croatia
    Djelomicno suncano Djelomicno suncano
    trenutna temperatura: 25°C
    tlak zraka: 1011 mb
    brzina vjetra: 2 m/s NNE
    izlazak sunca: 5:04
    zalazak sunca: 20:37
Radio VFM